Контрольная работа: Алгоритми шифрування інформації

Державний вищий навчальний заклад

"Українська академія банківської справи

Національного банку України"

Кафедра економічної кібернетики

Контрольна робота

Возможно вы искали - Лабораторная работа: Форматирование таблиц

З дисципліни: “Платіжні системи"

Тема: Алгоритми шифрування інформації

Виконала:

студентка факультету банківських технологій

гр.

Перевірив: доц..

Суми 2008

Зміст

1. Принципи побудови захисту електронних банківських документів

Похожий материал - Дипломная работа: Информационная безопасность

2. Криптографічний захист інформації

3. Захист інформації та вирішення питань безпеки у СЕП

Список літератури

1. Принципи побудови захисту електронних банківських документів

Система захисту електронних банківських документів складається з комплексу апаратно-програмних засобів криптографічного захисту та ключової системи до них, технологічних і організаційних заходів щодо захисту інформації.

Система захисту електронних банківських документів в інформаційній мережі (далі - система захисту) включає:

Очень интересно - Шпаргалка: Шины данных

а) усі етапи розроблення, упровадження та експлуатації програмно-технічного забезпечення в банківських установах, підключених до інформаційної мережі;

б) технологічні, апаратні, програмні засоби та організаційні заходи захисту;

в) чіткий розподіл відповідальності на кожному етапі підготовки, оброблення та виконання електронних банківських документів на всіх рівнях.

Система захисту забезпечує:

а) захист від несанкціонованого розшифрування та викривлення електронних банківських документів, появи фальсифікованих електронних банківських документів на будь-якому етапі оброблення;

Вам будет интересно - Курсовая работа: Робота в захищеному режимі мікропроцесора

б) автоматичне ведення протоколу оброблення електронних банківських документів з метою локалізації джерел появи порушень роботи програмно-технічних комплексів в інформаційній мережі;

в) захист від технічних порушень та збоїв апаратури {у тому числі збоїв та псування апаратних і програмних засобів, перешкод у каналах зв'язку);

г) належні умови для роботи програмно-технічних комплексів в інформаційній мережі, за яких фахівці банків - учасників СЕМП та Національного банку не можуть утручатись в оброблення електронних банківських документів після їх формування, та автоматичний контроль на кожному етапі їх оброблення.

Система захисту є єдиною для всіх інформаційних задач Національного банку і СЕМП. Для підвищення ступеня захисту міжбанківських електронних розрахункових документів у СЕМП використовуються додаткові засоби, уключаючи технологічний контроль. Технологічні та криптографічні засоби безпеки використовуються не лише в СЕМП, а й у всіх інформаційних задачах Національного банку.

Рекордна атака на платіжні системи. Карткові шахраї щорічно викрадають близько 5 млрд. дол. Приблизно 2 млн. втрачають українці.

Похожий материал - Реферат: Фазовая автоподстройка частоты

Інформація, що з’явилася минулого місяця в Інтернеті з посиланням на Associated Press, змусила вкотре серйозно задуматися про безпеку використання пластикових карток. Надбанням громадськості стали звістки про найбільшу за всю історію існування карткових платіжних систем атаку комп’ютерних шахраїв. За попередніми даними, комп’ютерним умільцям виявилася доступною інформація понад 40 млн. карткових рахунків. Чимало знайдеться й українських власників карток, що "засвітилися". Про масовість явища свідчить уже той факт, що шість чоловік (із близько 100 щасливих власників платіжних карток VISA, які працюють у відомій автору організації) були змушені звернутися до банку для перевипуску своїх карток. Напередодні ці люди зіштовхнулися з обмеженнями під час зняття готівки. "Укрсоцбанк", який емітував картки, не поспішав попередити клієнтів про можливі проблеми. Щоправда, після звернення в банк пластик, що "засвітився", перевипустили за рахунок емітента.

Ми припускаємо, хакер зламав сервер компанії CardSystems Solutions, що опрацьовує трансакції по всьому світі, і впровадив у неї вірус, який певний час відстежував всі операції з картами, - цитують представника MasterСard Int. Джессіку Ентл інтернет-видання. Вірус передавав на сторону дані про ім’я власника картки, банк і номер рахунка. Представники компанії CardSystems Solutions Inc повідомили, що про наявність вірусу в системі їм стало відомо ще 22 травня. Інформацію ж про факт відтоку даних із сервера CardSystems оприлюднили лише через місяць після того, як було розпочато розслідування за цією справою. Скільки власників карток уже встигли постраждати з моменту зараження вірусом - невідомо.

Зламування баз даних, які зберігають конфіденційну інформацію власників пластикових карт, стало уже майже повсякденним явищем. Проте згадану аферу відрізняє як масштаб викраденої інформації, так і те, що вперше під загрозою опинилися гроші й наших власників пластику. Сервер, зламаний шахраями, опрацьовував усю інформацію, незалежно від типу операцій, тому в його базах даних були й ті картки, якими розраховувалися в Інтернеті, й ті, якими українці оплачували покупки в торговельних точках за кордоном. Навіть гордість виникає за наших співвітчизників. Кількість українців, які розплатилися за кордоном за допомогою пластику, становить не сотні, а десятки тисяч чоловік. Українські банки наприкінці минулого місяця вже отримали номери українських рахунків, які опинилися в списку потенційно розсекречених, і збираються перевипустити усі "засвічені" картки.

Зломщики комп’ютерів дістали доступ до інформації чотирьох платіжних систем. Найбільше потенційно постраждалих - серед власників карток системи VISA. Зловмисники отримали дані по 22 млн. карт. Постраждалих власників MasterCard менше - зловмисникам удалося скачати інформацію про 14 млн. карток цієї системи.4 млн. постраждалих використовували American Express або Discover Card.

К-во Просмотров: 196