Доклад: Розповідь про Португалію

Історія Португалії

В IV—III ст. до н.е. велику частину території Португалії населяли лузітани. В кон. 1 в. до н.е. було завершено підкорення Португалії Римом. В 2-у підлогу. V—VI ст. н.е. Португалію завоювали вестготи, в 713—718 — араби. В ході Реконкисти було створено в 1095 графство Португалія, в 1139 році (офіційно в 1143 році) що стало незалежним королівством. З XV в. почалася колоніальна експансія Португалії; щонайвищого розквіту португальська колоніальна імперія досягла в 1-у підлогу. XVI в. В 1581—1640 була підвладна Іспанії. В поч. XVIII в. брала участь у війні за іспанський спадок. Підписані в ході війни лісабонський договір 1703 і Метуенській договір 1703 привели до економічної і політичної залежності Португалії від Великобританії. В 1807 році до Португалії вторгнулися війська Наполеона I, які були вигнані в 1808 році англійськими військами при підтримці португальських патріотів. XIX в. був відзначений в Португалії революціями (Португальська революція 1820, Вереснева революція 1836), громадянськими війнами (мігелістські війни, Марії та Фонті війна), гострою боротьбою між прихильниками і супротивниками конституції. З 2-а підлога. XIX в. в Португалії розвивається республіканський і соціалістичний рух.

XX ст.

В результаті португальської революції 1910 Португалія стала республікою. Країна брала участь в Першій світовій війні на стороні Антанти. В 1926 році був вчинений державний переворот, встановилася військова диктатура. В 1932 році владу захопив Антоніу Салазар, що завершив створення в країні фашистського режиму. З 1961 року Португалія була вимушена вести війни проти національно-визвольних рухів в своїх африканських колоніях. 25 квітня 1974 повсталі війська під керівництвом Руху озброєних сил повалили фашистський уряд («революція гвоздик»), дозволена діяльність політичних партій. Завершена деколонізація колишніх португальських колоній в Африці. В 1976 квітні прийнята нова конституція. В липні 1976 — серпні 1978 при владі перебував уряд, сформований португальською соціалістичною партією (ПСП, заснована в 1973 році), з січня 1981 — правоцентристський коаліційний уряд (в 1983—1985 у влади коаліція соціалістичної і соціал-демократичної партій), з 1987 — уряд ПСП.

Політична структура Португалії

Возможно вы искали - Реферат: Билеты по географии

Португалія — парламентська республіка. Президент обирається загальним голосуванням на 5 років.

Уряд очолює прем'єр-міністра, який, як правило, є лідером партії, що перемогла на парламентських виборах. Прем'єр-міністр формує склад свого кабінету.

Парламент (Асамблея Республіки) обирається за партійними списками на 4 роки. До складу парламенту входять 230 депутатів.

Уряд Португалії — Головування міністрів, в числі якого 14 міністрів.

Міністерства Португалії: Міністерство закордонних справ, Міністерство сільського господарства, сільського розвитку і рибальства, Міністерство суспільних інститутів, транспорту і комунікацій, Міністерство фінансів і суспільного управління, Міністерство праці і суспільної солідарності, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство національної безпеки, Міністерство освіти, Міністерство внутрішнього управління, Міністерство юстиції, Міністерство науки, технології і вищої освіти, Міністерство культури, Міністерство охорони навколишнього середовища, територіального порядку і регіонального розвитку, Міністерство економіки і нововведень.

Похожий материал - Доклад: Албания

В Португалії діє багатопартійна система. Проте основна політична боротьба відбувається між двома партіями: соціалістичної і соціал-демократичної.

Адміністративний розподіл Португалії

До 1976 територію Португалії була розділено на провінції. Після адміністративної реформи територія континентальної Португалії розділена на 18 округів ("диштриту"), які діляться на 308 муніципальних районів ("конселлю"), що складаються з приходів ("фрегезія"). Острівні території (Азорські острови і Мадейра) мають статус автономних регіонів. Див. так само Муніципалітети Португалії.

Адміністративний розподіл Португалії:

Округа: Авейру Бігши Брага Браганса Візеу Віана-ду-Каштелу Віла-Реал Гуарда Каштелу-Бранку Коїмбра Лейрія Лісабон Порталегре Порту · Сантарен Сетубал Фар· Евора.

Очень интересно - Реферат: Ярославль

Автономні регіони: Азорські острови Мадейра.

Столиця Лісабон

Розташований на побережжі р. Тежу. Площа столиці складає — 84 км. кв. Населення — 556 797 чолост. Великий Лісабон (місто з передмістями) — 2.750 км. кв. і населенням в 2,1 млн. чоловік.

Мер міста — Антоніо Луїз Сантос та Коста.

Інші міста:

Вам будет интересно - Реферат: Реки и озера Дагестана

Міста Португалії

Візеу

Авейру

Бігши

Брага

Похожий материал - Учебное пособие: Справочник по географии Украины Довгань

Браганса

Віана-ду-Каштелу

Віла-Нова-де-Гайа

Гимарайнш

К-во Просмотров: 85