Реферат: Тематичні парки

ВСТУП

1 Тематичні парки світу

2 Роль тематичних парків у розвитку міжнародного туризму

3 Прогнози СОТ про роль тематичних парків в XXI столітті

Висновок

Возможно вы искали - Реферат: Физическая культура в Республике Беларусь в настоящее время

Список літератури


ВСТУП

Як правило, будь-якій туристської поїздці притаманні розваги. Люди відправляються в дорогу за новими незабутніми враженнями, гострими відчуттями і позитивними емоціями.

Відпочинок в поєднанні з розвагами переважає серед інших цілей подорожей і формує найбільш масові туристські потоки у світі. Вони зароджуються в країнах Європи, Північної Америки, Азіатсько-Тихоокеанського регіону і одночасно тяжіють до цих же регіонів.

Центрами розваг все частіше стають курортні райони, що привертають тисячі людей для відпочинку та лікування. Всесвітньо відомими центрами розважального туризму стали міста-курорти Майамі, Монте-Карло, Сан-Дієго.

Особливе місце у світовій індустрії розваг займають тематичні парки. Останнім часом вони склали серйозну конкуренцію традиційним з великою кількістю історико-культурних пам'яток.

Похожий материал - Реферат: Туристична характеристика Словаччини

Ідея тематичних парків зародилася в Європі і була реалізована у вигляді парків задоволення, які існували в багатьох європейських столицях в кінці 19 ст. Сучасна модель тематичних парків також вперше з'явилася в Європі, хоча зазвичай її творцем вважається Уолт Дісней. Дійсний розквіт вони переживають у США, а потім отримують поширення у всьому світі.


1 Тематичні парки світу

Тематичні парки придумав мудрий казкар Уолт Дісней. Це був геніальний винахід! Це цілий світ, паралельний звичайного, це придумана реальність, четвертий вимір ... Там дорослі перетворюються на дітей, а діти переживають свій найгостріший страх і найбільше щастя. Після карколомних падінь та іграшкових жахів цього задзеркалля справжня реальність постає в іншому світлі, забуваються стреси, і напруга звичних буднів зникає, поступаючись місцем яскравому святу.

В даний час в багатьох європейських країнах створені тематичні парки, але справжній розквіт вони отримали в США, звідки і стали розповсюджуватися по всьому світу.

Найбільш відомі і відвідувані тематичні парки світу розташовані в таких країнах.

США

Очень интересно - Реферат: Влияние физических упражнений на организм человека на примере бодибилдинга

В даний час тільки в США налічується більше 600 тематичних парків. Столицею «Країни мрій» стала Флорида. У цьому штаті розміщуються найкращі тематичні парки не тільки Америки, але і всього світу.

1. «Діснейленд» (Disneyland) - найстаріший тематичний парк США (створений в середині 1950-х рр..) Знаходиться в Каліфорнії в 40 км від Лос-Анджелеса. Це перший «справжній» парк розваг. Парк став місцем дії героїв улюблених казок. Крім розваг, відпочинок в парку носить інформаційно-пізнавальний характер. Тут постійно діють експозиції, що розповідають про історію Америки, культурах різних народів. Відвідувачам парку пропонують взяти участь в атракціоні «Космічна подорож».

2. «Дісней Уорлд» (Walt Disney World) - США, штат Флорида, передмістя міста Орландо. Це найбільший розважальний комплекс у світі. У нього входять 4 тематичних парку, присвячені героям Діснея, досягнень в галузі науки і техніки, тваринному світу різних регіонів світу і парк атракціонів. Тут же розташовуються аква - парки, магазини, ресторани, готелі.

3. «Сі Уорлд» - США, штат Каліфорнія, місто Сан-Дієго. Відвідувачі можуть познайомитися з життям підводного світу, побачити барвисте шоу з участю дельфінів, косаток, тюленів, за допомогою новітніх лазерних технологій і голографічних спецефектів зробити «подорож» до Антарктиди.

4. «Юніверсал Стьюдіоз» (Universal Studios) - США, штати Каліфорнія (Лос-Анджелес) і Флорида (Орландо). Це кіно - парки. У каліфорнійському «Юніверсал Стьюдіоз» дуже натурально влаштовано «Парк Юрського періоду». По ньому подорожують на човні, у супроводі екскурсовода, що розповідає про доісторичних тварин і по дорозі стикаючись з динозаврами. І в Орландо можна стати учасником зйомки фільму з захоплюючим сюжетом. Такий же парк створений в м. Осака (Японія).

Вам будет интересно - Курсовая работа: Підготовка молодих велосипедистів

Франція

У Європі побудовано близько 2х десятків великих тематичних парків, не рахуючи численних аква - парків. Великою популярністю у туристів користуються тематичні парки Німеччини, Данії, Нідерландів.

1. «Євродіснейленд» - Франція, розташований в 30 км від Парижа, найбільший тематичний парк Європи. Цей парк побудований за зразком каліфорнійського «Діснейленду» і об'єднує 5 тематичних зон.

2. «Футуроскоп» - французький тематичний парк, розташований в 400 км від Парижа в місті Пуатьє. Парк являє собою величезну кількість павільйонів зі скла, виконаних у модерній манері «міст майбутнього». Тут можна відвідати кінозали, зроблені у вигляді кристала, труби, кулі, куба. Екран розташований всюди, навіть під ногами. Це один з найбільш технічно просунутих парків, де зібрані атракціони ХХ! століття. За допомогою лазерів тут створюється особлива атмосфера «віртуальної реальності».

3. «Астерікс» - французький парк, гості якого потрапляють до часів Стародавнього Риму і Древньої Греції.

Похожий материал - Реферат: Влияние тенниса на формирование функциональных систем человека

Фінляндія

1. «Країна мумі-тролів» (Moominworld) - Фінляндія, знаходиться в 20 км від міста Турку.

2. «Санта-Парк» - найбільший фінський розважальний центр, знаходиться в 5 км від міста Рованіємі. Це Лапландія - батьківщина Санта-Клауса. Місто розташоване за Полярним колом, має власний аеропорт, мережа готелів, благоустроєні лижні траси.

Іспанія

К-во Просмотров: 48